СВЯТОГІРЦІ ОЧИСТИЛИ ВІД СМІТТЯ 20 ГА ПРИБЕРЕЖНОЇ ЗОНИ ОЗЕРА ЛАЗНЕВЕ

30 березня у Святогірську пройшла масова акція з прибирання від сміття прибережної території озера Лазневе. З ініціативою провести такий захід виступив народний депутат України, голова Донецької обласної організації партії "Наш край" Олег Недава.
Старожили Святогірська добре пам'ятають, що багато років тому узбережжя озера Лазневе представляло собою один великий пляж, де із задоволенням відпочивали не тільки місцеві жителі, а й численні гості міста. В останні роки територія, на жаль, помітно "здичавіла": берег заріс очеретом, а прилеглі ділянки зберігають сліди стихійного туризму. Сьогодні перед місцевою громадою стоїть завдання повернути колись популярній зоні рекреації колишню славу.
Першим етапом приведення ділянки у порядок стала ініційована народним депутатом акція з прибирання сміття, що нагромадилося. За словами Олега Недави, організувати її виявилося, на здивування, нескладно - достатньо було кинути клич, і відгукнулася вся громада. У проведенні толоки взяли участь понад 200 осіб. Пліч-о-пліч працювали представники міської влади, працівники підприємств всіх форм власності, активісти громадських організацій та просто небайдужі до майбутнього рідного краю городяни. Багато хто привів з собою дітей, щоб прищепити їм почуття відповідальності за долю рідного міста.
У хорошій компанії і при сонячній погоді робота кипіла. За дві з лишком години учасники акції очистили близько 20га території між озером Лазневе і річкою Сіверський Донець, включаючи прибережний очерет і заливні балки. Нагородою за сумлінну працю стали відмінний настрій, почуття задоволення і дуже смачний куліш, приготований для всіх тих, хто прийшов на толоку організаторами заходу.
Як розповів голова Донецької обласної організації ПП "Наш край" Олег Недава, прибирання, що відбулося 30 березня  є частиною роботи з підготовки узбережжя озера до створення тут упорядкованої зони відпочинку, з обладнанням її туристичною інфраструктурою. Такий проект зараз розглядається на рівні Святогірської міськради і Донецької облдержадміністрації. Про те, наскільки він актуальний для громади Святогірська, свідчить велика кількість людей, які відгукнулися на заклик зайнятися благоустроєм. А якщо в громаді є запит, то його потрібно задовольняти, впевнений народний депутат. Тим більше, що розвиток території змінює не тільки ландшафт, а й свідомість людей, що дуже важливо для формування сучасного, націленого на перспективне зростання, громадянського суспільства.

 

 

 


Comments are closed.