Зробимо Донбас сильним! Під керівництвом Олега Недави в Слов’янську пройшов форум розвитку місцевих громад

11 червня в навчальному корпусі ДДПУ відбувся практичний модуль «Інтегрований розвиток територіальних громад. Можливості і дії місцевого самоврядування». Почесним учасником форуму став народний депутат України, голова Донецької обласної організації ПП «Наш край», голова опікунської ради громадської спілки «Донбас» Олег Недава.

Зараз, коли процес децентралізації влади в Україні вже набрав обертів, критиків цієї реформи майже не залишилося, адже її вигода підтверджена наочними прикладами: розширення повноважень місцевих органів влади та збільшення фінансових можливостей громад відкрили нові можливості для розвитку. У Слов'янському районі з моменту початку реформи утворені три об'єднаних територіальних громади - Черкаська, Миколаївська та Андріївська. Отримавши адміністративну та фінансову самостійність, за короткий проміжок часу вони встигли реалізувати кілька масштабних інфраструктурних проектів. Є чим пишатися і недавно створеній Олександрівській ОТГ, яка, за сприяння народного депутата Олега Недави, отримала державну субвенцію в розмірі 11 млн. грн на придбання комунальної техніки. Проте, позитивні приклади не скасовують того факту, що багато громад ще не розуміють, як правильно скористатися новим статусом. Саме цій темі і був присвячений практичний модуль.

Спрощену формулу успіху діючих і майбутніх ОТГ учасникам форуму озвучив голова Донецької обласної організації ПП «Наш край» Олег Недава. Вона складається з трьох основних складових: добре продуманої стратегії розвитку, наявності проектно-кошторисної документації та комунікації з фінансовими донорами, тобто державними і міжнародними інвестиційними фондами.

Останній фактор нардеп проілюстрував наочними фактами: завдяки поданим ним законопроектом, протягом 2-х років 80% екологічного податку залишалися в місцевих бюджетах, що дало можливість наповнити обласний екологічний фонд. Зараз за ці кошти реалізуються цільові програми. Для Слов'янська, наприклад, це втілилося в проект рекультивації полігону ТПВ. Така ж робота ведеться і в інших фінансових секторах. Як результат - відновлення обласної психіатричної лікарні, створення опорних шкіл і рекреаційних зон, модернізація установ соціальної сфери та інше.

Про нюанси розробки інвестиційних програм і особливості розподілу субвенцій з аудиторією спілкувалась виконавчий директор громадської спілки «Донбас» Світлана Дроботенко. Оперуючи статистичними даними, спікер констатувала, що за останні роки Донецька область, незважаючи на рекордні дотації і успішні кейси, не поліпшила свої позиції в державному соціально-економічному рейтингу, залишившись на 24, а по ряду показників, і на останньому місці.

Як вірно зауважив Олег Недава, для такої тенденції на Донбасі є об'єктивна причина - тут йде війна. Однак саме ця біда, переконаний народний депутат, може стати відправною точкою для повернення регіону його сили і слави. Складна ситуація повинна консолідувати активних і небайдужих до свого краю людей, резюмував Олег Недава, зобов'язавшись докласти максимум зусиль в позиціонуванні і відстоюванні інтересів Донбасу на найвищих рівнях державної влади.

Практичний модуль, в якому взяли участь кілька десятків людей: депутати і чиновники місцевих органів влади, підприємці, журналісти, делегати від ОТГ і представники громадськості завершився в форматі інтерактивного спілкування. Кожен бажаючий зміг поставити спікерам питання, поділитися думкою про процес децентралізації і внести свої пропозиції з приводу того, як краще застосувати реалізацію реформи на території Донеччини. Диспут вийшов дуже живим і продуктивним, що говорить, як про актуальність теми, так і про прагнення жителів нашого краю бачити Донбас мирним, успішним і процвітаючим.


Comments are closed.