МІСТУ ПОТРІБНІ ЗМІНИ! ВІДРОДИМО РАЗОМ КОСТЯНТИНІВКУ

Віолетта Суханова відома в Костянтинівці як громадський діяч, голова ГО «Відродження та розвиток міста Костянтинівка». Вона разом з іншими батьками боролася за те, щоб не закрили дитячий садок «Усмішка», який знаходиться в районі Червоний. Адже це єдиний дошкільний заклад цього району.

За її активної участі були реалізовані проекти з безпеки мешканців, благоустрою та розвитку. Зараз Віолетта Суханова балотується на посаду Костянтинівського міського голови.

Чому ви йдете на пост голови Костянтинівській міської ради?

– Я б не пішла на пост голови, якби в місті був порядок. Моя поява в політиці і бажання піклуватися про місто - результат бездіяльності нинішньої влади. Те, що вже було зроблене мною та командою, вже покращило умови життя в Костянтинівці. Але цього замало. Ми маємо дієву програму відродження нашого міста з урахуванням реалій сьогодення. З командою, до якої входять професіонали - це юристи, економісти, керівники, підприємці, які мешкають тут в місті і знають, що потрібно всім жителям. Ми виправимо помилки безвідповідальної міської влади та змінимо місто.

Доречи, коли мешканці Костянтинівки в ході праймеріз висунули нас у кандидати, ми заглибилися у вивчення питань наших виборців і тепер дуже добре розуміємо, що в першу чергу хвилює костянтинівців, і які питання насамперед потрібно терміново вирішувати. Ми самі – такі ж мешканці Костянтинівки, ми з народу. І працювати будемо для народу!

Як зрозуміти, що ви не черговий людина, яка бреше?

– Я ніколи не обіцяла того, що не можу втілити в життя. Мої дії та реалізовані проекти говорять самі за себе. За 4 роки разом з командою домоглася відновлення роботи дошкільного навчального закладу № 23 «Посмішка». Тут відремонтували покрівлю, на що витратили 1 мільйон гривень. Були успішно проведені переговори з Донецькою обласною адміністрацією і місто отримало 5 мільйонів гривень на термомодернізації дитячого садочку. Зараз роботи вже починаються.

Ще один проект, який називається "Безпечне місто", був реалізований спільно з Національною поліцією. Біля залізничного вокзалу були встановлені дві камери відеоспостереження, картинка з яких передається до чергової частини. Маю на меті продовжити реалізацію цього проекту.

У 2019 році ми з однодумцями втілили в життя проект «Чисте місто». У районі Червоного прибрали понад 400 соток амброзії та інших заростей.
Зараз, у межах одного з головних проектів ГО «Відродження та розвиток міста Костянтинівки» ми працюємо над відновленням кінотеатру, який є серцем нашого міста. На теперішній час зробили культурно-історичні дослідження кінотеатру, обстеження цілісності будівлі. Вже проведені перемовини з німецькими та американськими фондами, культурними фондами України щодо проекту відбудови.

Чого зараз потребує Костянтинівка? Які зміни потрібні місту?

– Банально, але місто потребує грошей. Потрібні кошти на вирішення комунальних, соціальних, культурних, освітніх, в принципі, будь яких питань. І я розумію, де знайти гроші. Потрібно навести лад у фінансових розрахунках міста, залучити інвесторів, допомогти розвитку підприємців, знайти та ліквідувати приховані «дірки» бюджету, провести інвентаризацію земельних ділянок міста. Це дасть повне уявлення щодо того, скільки недоотримує бюджет міста. Сьогодні бюджет міста більшою мірою наповнюють підприємці. І саме на ці надходження ми маємо розраховувати в першу чергу. Та для того, щоб бізнес був успішним, треба ввімкнути для нього «зелене світло».

В місті необхідно запустити програму підтримки малого та середнього бізнесу. Надавати пільги для розвитку підприємств у межах повноважень місцевої влади. Наприклад, для тих, хто створює нові робочі місця знизити плату за землю. Здається, що місто «втратить» гроші, та це не так. За умов розширення бізнесу, ми отримаємо і більше податків, тобто надходжень до бюджету. А люди отримають роботу.

Також необхідно спростити для підприємців всі бюрократичні процедури. Нерідко бізнес змушений чекати якогось «папірця», щоб почати якийсь проект. І це може продовжуватись досить тривалий час. У підприємців просто може зникнути бажання щось робити. Ми це змінимо. Зрозуміло, що оформлення документів – все одно бюрократія і від неї не відкрутитися. Але ми маємо зробити все необхідне, щоб всі процедури проходили якомога швидше. І головне при цьому – виключити навіть можливість застосування корупційних схем. Нічого не буде оформлюватися «за домовленістю» – буде створена якісна та прозора система надання таких послуг.
Взагалі, при міській раді планується створення «Ради підприємців», як дорадчого органу, який би вносив на розгляд пропозиції щодо розвитку підприємницької діяльності.

Чи зможе Костянтинівка жити тільки за рахунок підприємців?

– Звісно, що розраховувати тільки на малий та середній бізнес ми не можемо. Ми маємо розробити інвестиційну програму, стати цікавими для системних інвесторів.
Для цього в першу чергу потрібно провести інвентаризацію землі. Ми маємо «знайти» всі ділянки, які можна використовувати, як платформи для виробництва. Таких у Костянтинівці вистачає – це території колишніх підприємств. Якісь з них будуть зовсім занедбані, якісь ми швидко зможемо привести до такого стану, що буде не соромно пропонувати бізнесу.

Крім того, інвентаризація виявить ті ділянки, які використовуються незаконно або ж з яких не платиться земельний збір. Ми це припинимо.
Доречи, багато підприємців мають досвід пошуку інвесторів або грантів для розвитку свого бізнесу. Влада просто має створити для них сприятливі умови.
Якщо ми відродимо славу Костянтинівки, як промислового міста, ми отримаємо більший, ніж сьогодні, бюджет громади. А значить зможемо вирішити більше проблем міста.

Костянтинівка зможе вирішити всі свої проблеми самотужки?

– За останні тридцять років місто тільки втрачало свій потенціал – нарощувалися комунальні проблеми, погіршувалася ситуація у сфері освіти, соціальних послуг, культури. Проблем накопичилося стільки, що на їх вирішення потрібні величезні гроші.

Костянтинівка повинна ввійти в державні програми з будівництва, реконструкції, розвитку. Також ми маємо долучитися до міжнародних програм підтримки, яких зараз дуже багато, особливо для Донеччини. Але задля цього нам необхідно не тільки навести порядок у місцевих органах влади, а й розробити проекти, з якими ми можемо претендувати на участь в таких великих програмах. Так, на це потрібні час і гроші. Та, якщо цим будуть займатися професіонали та господарники, ми це зробимо. Багато таких проектів доведеться розробляти у співпраці з обласними комунальними підприємствами, сусідніми громадами. Та, впевнена, нам це вдасться.

Про які саме державні проекти йде мова?

– Насамперед, це відновлення водопостачання Донеччини. Костянтинівка вже давно живе з цією проблемою. Це не нормально. Зараз держава готується виділити близько п’яти мільярдів гривень на реконструкцію водогону «Сіверський Донець – Донбас» та інші заходи, необхідні для безперервного забезпечення всіх міст області водою. Ми маємо долучитися до цього проекту. Можливо, що нам вдасться знайти свої власні джерела наповнення міських водогонів, окрім як купувати воду.

Звісно, що й сама міська система водозабезпечення та водовідведення вже давно знаходиться у аварійному стані. Ми маємо зробити її капітальний ремонт. Не просто залатати дірки, а прокласти нові трубопроводи. Для цього прийдеться або звертатись по допомогу до держави, або ж робити це за міські гроші. В другому випадку, процес буде складнішим і довшим. Ми вже маємо цільову програму реконструкції міської системи водопостачання, яка буде впроваджуватися поетапно, починаючи з найбільш занедбаних ділянок.

Також, на мою думку, ми повинні провести реорганізацію міського водоканалу. Це підприємство зараз працює вкрай не ефективно.
Забезпечення мешканців нашого міста водою – це робота не на один рік. Та за п’ять років на посаді міського голови я зможу вирішити найбільш болючі для людей питання.

Чи вода єдина комунальна проблема Костянтинівки, яка потребує негайного вирішення?

– Звісно що ні. Ми маємо багато питань і у сфері благоустрою, і утримання житлового фонду, і доріг, і освітлення. Багато питань ми вирішимо завдяки впровадженню системи підтримки ОСББ. Якщо люди почнуть їх створювати, вони самі будуть вирішувати, що необхідно зробити в своєму будинку, дворі. А місто має виділяти гроші на реалізацію проектів, запропонованих мешканцями – будь то ремонт покрівлі або під’їзду чи облаштування дитячого майданчика. Це буде ефективніше, ніж утримувати неспроможні провести ці роботи комунальні підприємства.

Програми ремонту доріг та освітлення вулиць теж мають бути комплексними. Будемо намагатися реалізувати їх, залучив кошти бюджетів області та держави або ж за участі в міжнародних програмах розвитку або грантових пропозиціях.

■ Багато мешканців Костянтинівки скаржаться не тільки на відсутність води або поганий стан будинків. Багато хто говорить про неможливість влаштувати дитину у дитячий садок. Як вирішити це питання?

– Освітня тема дуже болюча. Місто потребує комплексної програми розвитку закладів освіти, культури та спорту. Я кажу про спорт та культуру, бо розумію, що без розвитку цих напрямків, ми не зможемо утримати молодь у місті – вони поїдуть шукати кращі місця. Тому тут питання необхідно вирішувати лише у комплексі.

Що ж стосується дитячих садків, то для мене головне їх зберегти. Чомусь міська влада намагається їх зачинити. І це створює проблеми для дітей та їхніх батьків. Ми це виправимо. Як я вже розповідала, мені вдалося відстояти «Посмішку».

Місту потрібна програма розвитку закладів освіти, яка б перед усім передбачала проведення іхніх ремонтів, утеплення, встановлення теплопунктів в кожному. Це в перспективі дасть відчутну економію. Потім потрібно буде їх переоснастити – закупити до дитячих садків та шкіл сучасне обладнання. Цього ж, доречи, потребують і заклади культури та спорту.

Що саме мається на увазі?

– Я кажу про те, що місто має зберегти та розвинути мережу комунальних закладів культури та спорту, встановити спортивні та дитячі майданчики в усіх районах. Зокрема ми плануємо провести реконструкцію Дитячо-юнацької спортивної школи, оснастити її. Також ми маємо провести реконструкцію парку Металургів, який має перетворитися на зручне місце для відпочинку. Приклади таких перетворень вже є в інших містах нашої області. На приклад Слов’янськ отримав гроші обласного бюджету, на скільки я пам’ятаю, це більше 30 мільйонів гривень, та буквально перебудував міський парк «Шовковичний». Подібні програми існують і для спортивних закладів і для багато чого іншого. Місто має брати участь в усіх обласних та державних програмах.

Ми зараз проговорили про проблеми молоді. Але ж у Костянтинівці живуть більше 30 тисяч пенсіонерів. Що турбує цю категорію населення? Що необхідно зробити?

– Для цих людей в місті необхідно впровадити і місцеву програму підтримки і долучитися до державних програм. Останні передбачають багато заходів, які полегшать життя таких людей – це й надання безпосередньої допомоги як то сходити за покупками, прибрати оселю, тощо. При цьому передбачається, що це буде працювати набагато ефективніше, ніж це роблять існуючі «терцентри». І зарплатня соціальним робітникам згідно державної програми буде вища, адже залежатиме від кількості підопічних.

Хотілося б бачити і соціальні аптеки, бо нерідко державних програм з забезпечення ліками просто не вистачає.
Лікарні мають надавати кращі послуги. І не тільки людям похилого віку.

Що потрібно змінити?

– Необхідно відремонтувати та дооснастити всі лікувальні заклади міста. Зараз в Костянтинівці триває реконструкція пологового будинку, дитячої, першої та п’ятої лікарень. Але ж і інші заклади системи охорони здоров’я потребують уваги. І коли ми говоримо про оснащення, мова йде не тільки про закупівлю медичного устаткування, необхідного для проведення необхідних процедур або обстежень.

Мова йде про банальні меблі, щоб в разі очікуванні на прийом лікаря пацієнти не були змушені моститися на незручних лавках. І для цього також треба мати міську програму, а також долучатися до програм обласного і державного рівня.
Навіть те, про що ми з вами говорили не є вичерпним переліком проблем. Адже ми піклуватимемось не тільки про місто, а й про всю Костяннтинівську ОТГ. І ми, я і команда ПП «Наш край», маємо чіткий план дій.

Одним з головних завдань для розвитку Костянтинівки і ОТГ є створення робочих місць. Для реалізації даного завдання, буде сформований орган для залучення інвестицій і грантів в місто. На сьогоднішній день в нашому місті немає сталих відносин з міжнародними фондами. Цю ситуацію потрібно виправити. Існує ряд державних програм для розвитку даної галузі, в яких ми будемо брати участь.

Ми займмося рішенням проблеми водопостачання і наведенням чистоти не тільки в місті, а й в селищах. Комунальні служби повинні працювати ефективно.
У нас є розуміння ситуації і чітке бачення як працювати над вирішенням цих завдань, прописаний план розвитку міста і ОТГ.

Комментарии закрыты.