У Святогірську триває процес роботи над стратегією розвитку міста

20 грудня у місті Святогірськ відбувся міський Форум «Розробка стратегії міста Святогірська до 2020 року». На форумі були присутні представники різних груп громади: місцевої влади, бізнесу, громадських організацій, експертів-фахівців, депутатського корпусу. Організатором заходу виступив «Центр підтримки громадських ініціатив міста Святогірська».
Привітала присутніх та розповіла про важливість стратегії розвитку міста перший заступник Святогірського міського голови, голова Експертного комітету Тетяна Гєрко:
- Ми вдруге збираємося для вирішення такої важливої проблеми, як розробка стратегії розвитку міста. Влада має діяти з громадськістю, саме громада має доводити, що хоче бачити в місті, які стратегічні цілі повинні бути досягнуті. Влада, мешканці, підприємці беруть на себе відповідальність за те, що буде відбуватися в місті. Не може бути розвитку населеного пункту лише на папері. Уявляєте, до цього моменту не було стратегічного плану розвитку Святогірська. Ми зробили перший крок – створили Експертний комітет зі стратегічного планування міста, провели перше засідання комітету. Ми заклали фундамент. Сьогодні наша робота направлена на залучення туристів та додаткових інвестицій, розробку туристичних маршрутів та осучаснення вигляду рідного міста. Буде багато критичних питань та дискусій, але забудьмо про особисті та політичні амбіції заради майбутнього Святогірська. Давайте разом оновимо духовну перлину Донеччини.
У форумі взяли участь депутати Святогірської міської ради від ПП «Наш край». Голова фракції ПП «Наш край» у міській раді, співголова Експертного комітету Наталія Киркач, зазначила, що наразі чисельність комітету складає 20 осіб; це – директор школи, представники міської ради, громадських та благодійних організацій, підприємці. Двері Експертного комітету завжди відкриті для тих, хто бажає працювати на користь міста та хоче, щоб Святогірськ процвітав та став комфортнішим для проживання.
Присутні провели SWOT-аналіз сильних та слабких сторін стратегій розвитку міста, визначили можливості та ризики стратегій, опрацювали місії та бачення Святогірська, враховуючи попередні напрацювання Експертного комітету.
Громада домовилась частіше збиратися разом для того, щоб доробити аналіз даних для стратегічного розвитку міста. Присутні зазначили, що у місті не вистачає платформ для спілкування та обміну ідеями і було б дуже добре, аби народний депутат України, член політради ПП «Наш край» Олег Недава, який ініціював створення Експертного комітету зі стратегічного розвитку Святогірська, дав згоду на проведення подібних заходів у своїй громадській приймальні.
Всі напрацювання проходитимуть ретельний аналіз, консультації та громадські обговорення. У лютому планується проведення семінару стосовно обговорення стратегії розвитку міста, а вже у травні місяці Святогірськ буде приймати міжнародну конференцію спільно з Донбаським державним педагогічним університетом. Попереду всіх чекає велика, плідна та цікава робота.

 

 

 

 


Комментарии закрыты.