Розвиток зелених шляхів рідного краю – запорука успіху громад

На території Слов’янського аграрного технікуму відбувся круглий стіл «Створення мережі Greenways». У заході взяли участь спеціалісти та громадськість, яка займається питаннями розвитку зеленого екологічного туризму.
На прикладі Польщі, Чехії та інших країн присутні оцінили вдалі варіанти побудови екологічних маркованих шляхів. Звернулись і до екологічних стежок України («Медове коло» Рівенська обл., «Прадавній велет» Тернопільська обл.).
Сергій Підмогильний, представник руху «Зелені шляхи», директор турфірми «Terra Incognita» розповів про розвиток та перспективи екологічного туризму в Україні:
- Екологічний туризм повинен бути якісним, доступним та чітко визначеним.

Головне бажання людей, які проживають на території, визначеної зоною туризму, - приймати гостей та використовувати такий вид діяльності, як інвестиційний. В Україні приблизно 100 зелених шляхів, які можна розвивати саме зараз, але на сьогоднішній день лише 50 з них розвиваються.
В обговореннях взяв участь голова Донецької обласної організації ПП «Наш край» Сергій Третьяков. Як експерт Всеукраїнської екологічної ліги, він зазначив важливість розвитку зеленого туризму на Донеччині. Лідер партійної організації акцентував увагу присутніх на розвиток екологічних шляхів у Слов’янську та Святогірську, адже це справжні перлини області:
- Саме молодь повинна брати активну участь у розвитку зелених шляхів. Влада має створити умови для реалізації проектів. Завдяки спільній взаємодії будуть створені нові робочі місця. Особливо це стосується сільської місцевості. Таким чином буде наповнюватись бюджет громад.
Після дискусій, Сергій Володимирович подарував організаторам заходу книгу «Кам’яні могили», як приклад природної, історичної та духовної святині України.

 

 


Комментарии закрыты.